Dnes sa opäť vrátime k tancu … no zmeníme štýl. Tentoraz si predstavíme Zuzku Juhásovú, ktorá sa venuje viacerým štýlom, najmä však hip hopu. Vďaka tomu sa jej dokonca podarilo dostať sa do nejedného klipu. O tom všetkom nám už ale porozpráva samotná Zuzka 🙂

Pamätáš si na svoje tanečné začiatky? Popíš ich trochu.
Pre tanec som sa narodila. O tom svedčí aj to, že som začala tancovať ako štvorročná. Od malička, keď som počula hudbu, tak som sa musela hýbať :). Pôsobiť som začala v tanečnej škole ECHO. Pod touto tanečnou školou tancujem dodnes.

Venovala si sa v detstve aj niečomu inému ako tancu?
Rada som kreslila. Ževraj ani talent mi nechýbal. Ako tak som sa tomu venovala, ale nikdy to pre mňa nebolo také dôležité, ako tanečná. V živote človeka, ktorý sa niečomu venuje, tak by to mal robiť preto, že ho to napĺňa a je jedno ako dobrý v danej veci je, pretože dá sa dosiahnuť hocičo, keď človek chce a verí tomu.

WP_Zuzka (3)

Zdroj: Zuzana Juhásová

Malé slečny chcú byť často baletkami, bol to aj tvoj prípad?
Každý človek má na niečo talent podľa môjho názoru, len to v sebe musí nájsť, venovať sa tomu a zdokonaľovať sa v danom smere. Viem, že byť baletkou je sen niektorých malých slečien, no mňa za srdce chytil iný štýl tanca :).

Čo ťa motivovalo/motivuje venovať sa tancu dodnes?
Na prvom mieste je určite dobrý pocit, ktorý cítim, keď tancujem. Ako malá som na tréningoch nebola vedená k tomu, aby som niečo tancom dosiahla, ale vždy trénerka vravela, že najdôležitejšie je, aby som to robila pre radosť a cítila sa v kolektíve super. No postupom času som prišla na to, že je možné niečo tancom aj dosiahnuť, tak som to tak začala brať. Chcela som niečo dosiahnuť, tak som išla za tým. Motivácia ako taká je zlepšovať sa a ukázať, že nato mám.

WP_Zuzka (6)

Zdroj: Zuzana Juhásová

Čo presne tancuješ alebo akým štýlom si sa venovala?
Prešla som si rôznymi štýlmi a druhmi tanca. Venovala som sa hlavne muzikálom, ďalej tam bolo disco, no môjmu srdcu učaroval najviac zo všetkého hip hop :).

Dosiahla si tancom aj nejaké úspechy? Zúčastňuješ sa súťaží?
Mojim úspechom vždy bol potlesk ľudí na konci vystúpenia. Je to pocit, ktorý ma posúval a posúva stále ďalej. Začala som samozrejme aj so súťažami, keďže som sa chcela posúvať ďalej. Zúčastňujem sa už niekoľko rokov súťaží DCC (Disco Clip Club) po rôznych mestách, aj zahraničí. Za ten čas mám doma dosť ocenení, ale takým mojim zatiaľ najväčším úspechom boli Majstrovstvá 2013 v Banskej Bystrici. Na tejto súťaži sme, ako aj na každej inej, súťažili aj ako skupina, ale aj jednotlivec. Vždy ma poteší, keď sa s babami umiestnime výborne, ale oveľa viac, keď sa umiestnim a vyhrám ako jednotlivec. Na majstrovstvách som mala tú česť, že ako jediná zo SR som sa umiestnila na treťom mieste ako jednotlivec. Domov som si niesla okrem ocenenia naozaj skvelý pocit, že som Majsterka Slovenska 2013 v kategórii dospelí sólo.

WP_Zuzka (1)

Zdroj: Zuzana Juhásová

Ako sa ti páčila skúsenosť tancovať v klipoch?
Je to samozrejme ďalšia vec, ktorou som si mohla prejsť v tancovaní, čiže som tomu rada. Bola to skúsenosť, ktorá ma zase niekam posunula. Keď mám hovoriť o pozitívach a negatívach, tak tie druhé určite vynechám. Super zážitok, pocit, a v neposlednom rade aj ľudia. Pôsobila som doposiaľ v troch hudobných klipoch pre rôznych interpretov, ale každý z nich mal prístup ako sa patrí a nikde nechýbal ani humor. Ohlasy boli na moju osobu pozitívne. Spoznala som veľa nových ľudí, takže celé toto moje doterajšie pôsobenie môžem ohodnotiť na jednotku :).

Aké sú tvoje ciele do budúcnosti?
Určite budem tancovať dokedy mi to zdravie dovolí, pretože to by mohol byť jediný dôvod, pre ktorý by som prestala. Tak dúfam a verím, že mi to bude tancovať ešte veľmi dlho :). Chcem určite pôsobiť na rôznych akciách, vystúpeniach, súťažiach a pod. Čím bude viac možností, tým bude väčšia spokojnosť. V budúcnosti si chcem založiť vlastnú tanečnú školu.

WP_Zuzka (5)

Zdroj: Zuzana Juhásová

Čo by si odkázala mladým tanečníkom/tanečniciam, ktorí ešte len začínajú, možno aj vo vyššom veku, ako si začínala ty?
Choďte si za svojim cieľom, je jedno či si chlapec alebo dievča, či máš 5 alebo 40, keď je chuť dá sa všetko. Takže sa pekne dvihnite a choďte sa hýbať 🙂

Opäť raz ďakujem za príjemný rozhovor! Aj Zuzke držíme palce, aby sa jej aj naďalej darilo! Dúfam, že o nej budeme ešte veľa dobrého počuť. Ak chcete o Zuzke vedieť viac, kliknite na jej Facebook (link).

Nezabudnite ani na stránku Slovensko zajtra na Facebooku – nájdete tam všetky nové články hneď v momente ich uverejnenia, ale aj omnoho viac 😉

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s