Patrik Rajcsányi, 19-ročný boxeristický talent, dokazuje aj naďalej, že si svoje vybojované tituly naozaj zaslúži. V predchádzajúcich týždňoch exceloval na nejednom významnom turnaji, z ktorých si okrem ocenení odniesol aj mnoho vzácnych skúseností. Práve v týchto dňoch bojuje na Majstrovstvách Slovenskej republiky, ktoré sa konajú v Nitre. Otázka je jasná: podarí sa mu predĺžiť víťaznú šnúru aj na tomto podujatí? Pripíše si ďalší titul?

O tom je však v týchto chvíľach ešte ťažké hovoriť. Jasné je len to, že v dobe uverejnenia tohto článku má Patrik za sebou štvrťfinále, v ktorom porazil domáceho súpera 3:0 na body, a semifinále, v ktorom vyhral rovnako 3:0. Ako dopadne finále, to sa dozvieme už zajtra.

Čo však môžeme zhrnúť už teraz, je Patrikovo pôsobenie na dvoch medzinárodných turnajoch, ktorých sa zúčastnil v predchádzajúcich týždňoch. Treba vedieť, že na oboch už vystúpil pod vedením komárňanského klubu ŠKB Spartak Komárno. (viac o prestupe si môžete prečítať TU).

Prvým z týchto turnajov bol XIII. Memorial Gézu Horvátha, ktorý sa konal v meste Pécs na juhu Maďarska 26. októbra 2013. Tohto športového podujatia sa zúčastnilo 15 tímov s 83 súťažiacimi. Súperom Patrika bol domáci Cs. Nagy Szilárd, ktorý sa snažil vyhrať pred domácim publikom. Napriek tomu skončil zápas v prospech Patrika, 3:0 na body. Celkovo dopadol tento turnaj pre komárňanský klub, ktorý vyslal päťčlenný tím, pozitívne. Patrik Rajcsányi získal navyše okrem víťazstva aj ocenenie pre najlepšieho zahraničného boxera!

WP_Patrik_turnaje1 (4)

Ocenenie pre najlepšieho zahraničného boxera

8. novembra však nasledovalo stretnutie s tímom zo srbskej Subotice, ktorú hostili práve v Komárne. Išlo o jedno z kôl medzinárodného boxového turnaja Boxing One Championship. V tento večer nastúpilo za Komárno 9 borcov vo vekových kategóriách SD a senior. V tomto prípade bol súperom Patrika Rajcsányiho Slobodan Mitrovič.

“Dostal som veľmi silného, tvrdého protivníka s výdržou, ktorý počas celého zápasu ´išiel do mňa´, ale vedel som celý zápas kontrolovať … z diaľky som si držal distanc, a on pekne pobral všetky ľavé direkty a pravé sidestep-y” tvrdí Patrik a pokračuje: “Myslím si, že bol dobrým protivníkom, lebo som musel dávať pozor počas troch kôl, a je veľmi dobré, že som mohol boxovať trojkolový zápas pred Majstrovstvami Slovenska!”

Aj tohto súpera sa mu však podarilo zdolať a zápas skončil výsledkom 4:0 pre domáceho Patrika. Celkovo sa komárňanskému tímu podarilo zdolať hostí zo Subotice 14:6.

WP_Patrik_turnaje1 (3)

Autor: PRO Foto

Je nutné povedať, že išlo o divácky veľmi zaujímavý a príťažlivý večer plný napínavých stretnutí. Zaujímavosť podujatia preukazuje aj počet divákov, ktorých sa na tribúnach zišlo okolo 1200. Na záver stretnutia bol opäť vyhlásený najlepší boxer, ktorým sa stal práve Patrik Rajcsányi.

Išlo pritom o jeho prvý zápas pred domácim publikom, istá nervozita bola teda prítomná. Patrikovi sa ju však podarilo bravúrne zvládnuť, a trochu viac nám už prezradí on sám:

Bol som trochu nervózny, lebo som po prvý raz boxoval pred domácim publikom…ale zápas sa našťastie podaril tak, ako som si to naplánoval, navyše som aj opäť dostal špeciálne ocenenie pre najlepšieho boxera, čomu sa veľmi teším!
Bol to veľmi dobrý zážitok ako ma celý štadión podporoval, ako sa pri každom presnom zásahu rozozvučal celý štadión, bola to skvelá kulisa!

Osobitne sa chcem poďakovať ženskému tímu zo Zlatých Klasov, kolegom z univerzity, učiteľskému zboru, tímu fotografov PROFoto, mojej rodine, domácim (Roderikovi Győrfimu, trénerom a ďalším) a médiám, ktoré ma prišli povzbudzovať (Delta Sport, Slovensko zajtra a i.) 🙂

Autor: PRO Foto

Autor: PRO Foto

Ďakujem Patrikovi za spoluprácu aj na tomto článku! Rovnako by som veľmi pekne chcel poďakovať Patrikovi a klubu ŠKB Spartak Komárno za príležitosť zúčastniť sa turnaja Boxing One osobne, a rovnako za veľmi príjemné prijatie. Na Majstrovstvách Slovenskej republiky želám Patrikovi veľa úspechov!!! Nezabudnite sledovať všetky aktuality na stránke Patrika Rajcsányiho (TU), ŠKB Spartak Komárno (Facebook, WWW), ale aj Slovensko zajtra (TU).

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s