Štyri slovenské mestá už mali tú možnosť zažiť atmosféru automobilových pretekov na vlastnej koži… aj keď bez vlastného okruhu. Tým sa totiž stali miestne obchodné centrá!
Už budúcu sobotu (22. marca) nasleduje posledná zastávka MAŤO HOMOLA TOUR 2014 – v Avion Shopping Parku v Bratislave. A že sa návštevníci tohto jedinečného podujatia majú na čo tešiť! Veď posúďte sami. Opýtal som sa Maťa pár otázok, ale ešte predtým si pozrite na vlastné oči, čo vás čaká:

Už Ťa čaká len jedna zástavka Tvojej tour, aké máš doteraz pocity?
Veľmi som šťastný, že sa nám tento projekt podaril uskutočniť. Dosť dlho sme to v teame riešili a vyvíjali ako by MAŤO HOMOLA TOUR 2014 mala vyzerať. Po 4 kolách môžeme vidieť, že to má zmysel. Sme úplne prví na Slovensku, ktorí  zmenili filozofiu – motoršport v tejto podobe prichádza za ľuďmi a nie ľudia za motoršportom.  Zámerne sme vybrali najväčšie mestá a najnavštevovanejšie nákupné centrá v daných regiónoch, aby sme pritiahli čo najväčšiu masu ľudí a predstavili toto odvetvie športu  fanúšikom, ale aj  ľudom, ktorí motoršportu moc neholdujú. Taktiež sa chceme ukázať ako team, ktorý získal titul Vicemajstra Európy v pretekoch automobilov na okruhu v roku 2013, a tiež aj predstaviť našich partnerov. Partnerom našej MAŤO HOMOLA TOUR 2014 je aj náš jediný  pretekársky okruh – Slovakia Ring pri Dunajskej Strede, ktorý takouto formou prinášame napr. aj do Košíc. Je zarážajúce, koľko ľudí ešte stále ani netuší, že takéto zariadenie na Slovensku vôbec existuje. Účastníkom našej MAŤO HOMOLA TOUR 2014 ponúkame prostredníctvom profesionálneho, reálneho, automobilového simulátora RRS jazdu na mojom pretekárskom BMW na Slovakia Ringu a ten, ktorý bude počas celej Tour najrýchlejší, získa nové civilné BMW na 1 mesiac. Samozrejme, že odmeňujeme aj troch najrýchlejších v každom meste, ktorí  získavajú hodnotné ceny od našich partnerov.

Tí najrýchlejší sú fakt talenty, a preto  hľadáme cestou virtuálneho pretekania mladé rýchle pušky. Však aj maďarský jazdec Norbert Michelisz, jazdiaci šampionát Majstrovstiev sveta WTCC, začínal na virtuálnej trati, pokým si ho nevšimol reálny tím Zoltána Zenga.

MAŤO HOMOLA TOUR 2014 má aj rozmer bezpečnosti, kde upozorňujeme účastníkov na nevyhnutnosť používania bezpečnostných pásov a dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Všetkých upozorňujeme, že pre rýchlu jazdu sú predurčené uzavreté trate, napríklad Slovakia Ring, ktorý ponúka voľne jazdy aj pre verejnosť.

Pre najmenších máme pripravenú školu bezpečnej jazdy, kde vychovávame deti k dodržiavaniu používania ochranných bezpečnostných a reflexných prvkov.

Takže sme radi, že sa nám podarilo spojiť bezpečnosť na cestách s motoršportom, pretože práve ja sa snažím byť  protagonistom bezpečnosti na cestách.

MAŤO HOMOLA TOUR 2014 Zdroj: Michal Petreje

MAŤO HOMOLA TOUR 2014
Autor: Michal Petreje

Aký je záujem ľudí o takéto podujatia?
Treba povedať, že každým kolom rastie, pretože ďalší a ďalší ľudia sa o našej Tour dozvedajú, a preto prichádzajú na nasledujúce podujatia. Aj ľudia, ktorí o našej Tour vôbec nevedeli, ktorí len idú okolo v nákupnom centre, sa u nás zastavia a pokúšajú sa zdolať najlepší čas na simulátore, zatiaľ čo ich  malé deti jazdia na kolobežkách. Taktiež ma potešili viacerí, ktorí hovorili, že sa nevedeli dočkať, kedy prídeme do ich mesta. Pozoruhodný je aj fakt, že čas na simulátore sa každým kolom vylepšuje. Už na druhej zastávke v Žiline sme si mysleli, že tam je ten strop, ale dnes sú súťažiaci  už približne na čase, aký jazdím ja, takže to len dokazuje, že na Slovensku je ešte veľa neobjavených talentov.

MAŤO HOMOLA TOUR 2014 Autor: Michal Petreje

MAŤO HOMOLA TOUR 2014
Autor: Michal Petreje

Prekvapil Ťa ten počet a záujem návštevníkov?
Áno, ako som už spomínal, sme prví na Slovensku, ktorí  spojili rýchlu pretekársku jazdu na uzavretých tratiach s bezpečnosťou cestnej premávky. Samozrejme, že odmeňujeme v každom meste najrýchlejších, ale nikto nezostane s prázdnymi rukami. Každý plnoletý účastník dostáva odo mňa podpísanú kartičku a nealkoholické pivo Birell na relax a doplnenie minerálov po náročnej jazde na RRS simulátore.

MAŤO HOMOLA TOUR 2014 Zdroj: Michal Petreje

MAŤO HOMOLA TOUR 2014
Autor: Michal Petreje

Takže si s výsledkami na RRS simulátore spokojný.
Ako som odpovedal už v predchádzajúcich otázkach, účastníci sa stále v každom meste zlepšujú, to znamená, že pretekári v každom meste zatiaľ porazili tých z predchádzajúceho, čo je fakt zaujímavé. Aj tu je vidieť silnú motiváciu hlavnej výhry – zapožičanie nového BMW na jeden mesiac, a to nás teší. Na poslednej zastávke našej MAŤO HOMOLA TOUR 2014, tu v Bratislave v Avion Shoping centre, sa podľa našich informácií stretnú najrýchlejší zo všetkých miest. S ohľadom na predchádzajúci vývoj Tour som presvedčený, že návštevníci tohto najnavštevovanejšieho bratislavského centra budú mať o zábavu postarané.

Stalo sa Ti počas tour niečo, na čo nezabudneš?
Tak tých zážitkov je viac, najviac ma poteší, keď sú ľudia šťastní, že sme do ich mesta prišli a ďakujú nám za tú príležitosť prejsť si Slovakia Ring na opačnej strane Slovenska. Ďalej ma niekedy až udivuje aké mladé talenty na Slovensku máme. Aj malí chlapci a dievčatá pod 15 rokov vedia bez problémov zvládnuť simulátor a jazdiť časy, ktoré nezajazdí väčšina dospelákov a reálnych pretekárov.

MAŤO HOMOLA TOUR 2014 Autor: Michal Petreje

MAŤO HOMOLA TOUR 2014
Autor: Michal Petreje

Čo by si odkázal tým, ktorí ešte tour nenavštívili?
Ja by som odkázal všetkým, aby nás prišli pozrieť kvôli tomu, že naša MAŤO HOMOLA TOUR 2014 je revolučná na Slovensku, pred tým tu nič také nebolo, a aby sa ľudia prišli zabaviť a na vlastnej koži si vyskúšali pocity reálneho pretekára. Tí rýchlejší majú možnosť vyhrať parádne ceny od našich partnerov, ktorí podporili našu Tour, za čo sme im vďační. Ako som už spomínal, nezabudli sme ani na najmenších a aj deti dostanú reflexné prvky, džúsy, vymaľovánky a školu bezpečnej jazdy v premávke, čo pokladáme za jedno z kľúčových tém na našej Tour. Ideme do absolútneho finále, a preto by som chcel pozvať všetkých do Avionu v Bratislave v sobotu 22.3.

MAŤO HOMOLA TOUR 2014 Autor: Michal Petreje

MAŤO HOMOLA TOUR 2014
Autor: Michal Petreje

Na čo sa teda môžu návštevníci tešiť v Bratislave?
Zúčastnení sa môžu tešiť na absolútny vrchol našej Tour. Prídeme do Avionu vo väčšom, miesto jedného simulátora RRS budeme mať v Bratislave dva (dokonca jeden s panoramatickou obrazovkou). Keďže to je finále, ideme do toho naplno a verím, že si ľudia prídu na svoje.
Mali sme pripravených niekoľko prekvapení, pričom jedno malo byť aj predstavenie môjho nového pretekárskeho auta, žiaľ časovo sa to nedalo stihnúť, a tým sa prekvapenie odkladá. Podrobnosti sa dozviete neskôr.

Čo plánuješ po ukončení tour?
Ako som už povedal v minulej otázke, pripravujeme jedno prekvapenie a odhalíme ho čoskoro. 🙂

Maťo Homola Tour 2014

Ďakujem za skvelý rozhovor a pozvanie na finále tejto jedinečnej Tour! Zároveň ďakujem, že si si aj v tomto “nabitom” období našiel čas na rozhovor! Zároveň chcem poďakovať aj autorovi fotografií, ktorým je Michal Petreje (link).
Ak máte záujem o viac informácií, tak navštívte stránky Homola Motoršport (web, Facebook).
Nezabúdajte ani na facebookovskú stránku Slovensko zajtra, na ktorej nájdete všetky aktuálne informácie, ale aj omnoho viac!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s