Slovensko a hokej patria už po desaťročia neodmysliteľne k sebe. Stačí si spomenúť na atmosféru, ktorá panuje pri každých Majstrovstvách sveta, Olympijských hrách a podobných športových sviatkoch. Záujem divákov sa taktiež pravidelne obracia na západ – na zámorské NHL, ale aj na východ – na kontinentálnu KHL, aby im neunikol ani jeden priamy zásah, bod, asistencia alebo samostatný nájazd. Asi všetci, či už hokej aktívne sledujúci, alebo pasívne, poznáme tie najzvučnejšie mená našich hráčov.
Ale ako je to s novou generáciou? Kto háji slovenské farby na domácej scéne, ale aj v zahraničí? Našťastie už dnes vyrastá jedna celá nová hokejová generácia. Jedným z jej zástupcov je aj Samuel Baroš, reprezentant do 20 rokov na nedávnom šampionáte vo švédskom Malmö a brankár HC Slovan Bratislava (juniori).

Na úvod sa nám aj Ty trochu predstav.
Som Samo, hrávam hokej už asi 15. rok a momentálne sa venujem hokeju a škole.

Hokej je pre väčšinu Slovákov národný šport už od detstva; vedel si aj Ty už ako malý, že chceš byť hokejistom?
Že chcem byt hokejista som nevedel, najprv ma mamka prihlásila na korčuľovanie,  kde som moc dlho nevydržal a oco sa rozhodol, že to zmeníme radšej na hokej, ku ktorému som sa dostal, dá sa povedať, náhodou, lebo nikto v rodine hokej nehrá a prvú výstroj mi požičal sused.

Kto bol vtedy Tvojim vzorom?
Vzorom mi vtedy bol, a ešte aj stále je, Martin Brodeur.

Kde všade si už hral a kde hráš teraz?
Hral som hlavne v Slovane a tento rok som ešte chytal aj za HK SR Orange 20.

Kde vidíš svoju budúcnosť?
Na to si netrúfam odpovedať.

V Slovane už nie si prvú sezónu, ako sa Ti tu hrá? Ako by si zhodnotil Vaše výsledky?
Hrá sa mi tu dobre, dôležité je, že som doma a nemusím nikde cestovať. A výsledky by som zhodnotil pozitívne, sme silný kolektív, čo sa preukazuje aj na umiestneniach z posledných sezón.

Momentálne stojíte krok pred titulom, ako vidíš Vaše šance obhájiť ten z minulej sezóny? (Pozn.: rozhovor bol robený ešte pred posledným zápasom)
Tak titul sme neobhájili, včera sme prehrali posledný zápas s Trenčínom a skončili sme druhí. Je to celkom dobré umiestnenie, pred play-off by málo kto povedal, že to dotiahneme tak ďaleko a budeme hrať vo finále rozhodujúci piaty zápas. Mrzí to, že sme boli k obhájeniu titulu tak blízko a predsa to nevyšlo.

Pri 29 odohraných zápasoch máš percentuálnu úspešnosť 92.02%, si s tým spokojný? (Pozn.: k dobe prípravy rozhovoru)
Spokojný moc nie som. Nie je to najhoršie, ale radšej by som bol, keby som to zdvihol ešte o nejaké to percento. Na začiatku sezóny sme nemali stabilný káder, vtedy som nemal moc vysoké percento a teraz sa to už ťažko vyťahuje. Ale podla percent sa nedá hodnotiť, sezóna záleží aj od tímu a štýlu hry.

Hral si už dokonca aj na MS do 20 rokov vo Švédsku, aká to bola skúsenosť?
Myslím, že som si stadiaľ veľa odniesol, nazbieral som tam nejaké skúsenosti, videl svetový hokej a mohol som sa porovnať s hráčmi iných krajín. Môžem povedať, že mi to len pomohlo.

Aký je z Tvojho pohľadu záujem o hokej v tejto kategórii (juniorov), venuje sa mu dostatočná pozornosť?
Záujem je podla mňa veľký. Aj na tých majstrovstvách bolo dosť skautov a ľudí venujúcich sa hokeju. Pozornosť je teda dobrá, hlavne na najvyššie zahraničné ligy, najmä v Kanade.

Popri tom všetko ešte aj študuješ na strednej škole, dokonca práve maturuješ, ako to zvládaš?
Tak zvládam to celkom solídne podla mňa. Moc času na školu nemám, no zvládnuť sa to dá. V škole ma teda moc nevidia, ale dobehnem si to vždy tesne pred klasifikáciou.

Zdroj: SlovakProspects.com

Zdroj: SlovakProspects.com

Chcel by som Ti za rozhovor poďakovať, teda že si si predsa našiel trochu času! Držím palce v ďalšej kariére a dúfam, že bude ešte veľa úspechov, o ktorých sa bude dať písať! 🙂 Rovnako Ti želám aj veľa šťastia pri maturitách.

Za fotografie ďakujem stránke podporujúcej mladých i skúsených slovenských hokejistov hrajúcich vo všetkých kútoch sveta – SlovakProspects.com, ktorú nájdete na nasledujúcom linku (TU) alebo na Facebooku.

Viac informácií o Samovi, vrátane všetkých aktuálnych štatistík, nájdete na stránkach Elite Prospects, konkrétne na nasledujúcom linku: LINK
Nezabudnite ani na facebookovskú stránku
Slovensko zajtra, na ktorej nájdete všetky aktuálne informácie… a mnoho iných vecí.

One thought on “Samuel Baroš

  1. Spätné upozornenie: Michal Krištof | Slovensko zajtra

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s