Svetové a slovenské televízie sa priam predbiehajú v produkovaní rôznych talentových súťaží, pričom na prvých miestach stoja práve tie spevácke. Každý rok spoznávame mená nových a nových finalistov a víťazov týchto súťaží. Niektorí sa “uchytia” viac, iní menej, ale ako spomínajú na tieto súťažné časy oni sami? Aj na to som sa opýtal Denisa Lacha, ktorého si môžete pamätať  z prvej Česko Slovenskej Superstar ešte z roku 2009.

Ako si sa dostal k spevu? Bolo to to, čo si vždy chcel?
K spevu som sa dostal už ako malý chlapec, keďže celá moja rodina sa venuje hudbe. Vždy som stál medzi futbalom a spevom, no od 10 rokov som výrazne uprednostnil spev. Mojou prvou učiteľkou, ktorá vo mne vzbudila vášeň pre soul, gospel, blues a country bola Zuzana Suchánková, vďaka ktorej som našiel svoju cestu a rozhodol som sa spievať.

Bol/je niekto, kto Ťa v Tvojej snahe neustále motivoval a posúval?
Ako som už povedal, určite Zuzka Suchánková, ale v prvom rade moja rodina, keďže celá je zložená zo spevákov gospel music.

Takže máš spev zrejme v krvi, ale myslíš si, že sa dá spev aj naučiť?
Povedal by som, že každý ma dar na niečo, niekto na spev, niekto na šport, a každý ho má menší či väčší. Určite, keď raz niekto nemá cit pre hudbu a sluch, tak ho nikdy nedostane na úroveň umenia. Keď má niekto menší talent môže ho vycibriť, ale má to oveľa ťažšie. No a napokon sú tu tí, ktorí sa s feelingom narodia, ale to neznamená, že nemusia ďalej makať, to nie. Musia pracovať na sebe ako iní a je pre nich oveľa ťažšie nezlenivieť, keďže je to pre nich viac prirodzené, no to neznamená že im to pôjde naveky.

Je známe, že si mal dilemu, či sa venovať futbalu, alebo spevu. Neľutuješ svoje rozhodnutie?
Tak určite priorita je hudba, ale taktiež ma veľmi zaujíma oblasť produkcie (TV, Events). Áno futbal som miloval, dokonca som chytal v prvej slovenskej lige a za výber Bratislavy a mal som dobre našliapnuté, no hudbu neľutujem a nikdy nebudem.

Zdroj: Denis Lacho Autor: Mária Boháčová

Zdroj: Denis Lacho
Autor: Mária Boháčová

Prečo si sa rozhodol prihlásiť sa do SuperStar?
Pretože som si chcel prejsť touto rýchlou školou a zároveň sa zviditeľniť a získať kontakty, čo sa mi aj podarilo. Na Slovensku je veľmi ťažké podnikať s hudbou bez komerčnej podpory a ja osobne sa chcem hudbou aj živiť.

Čo sa u Teba zmenilo za tých pár rokov od skončenia tejto súťaže?
Tak určite som sa veľa toho naučil a začal som sa učiť na predošlých chybách. Mohol by som povedať, že som konečne našiel, čo chcem robiť a snažím sa v tom pokračovať.

Ako si vlastne spomínaš na SuperStar?
Sú to už 4 roky, no mne sa to stále zdá ako včera. Bola to skvelá skúsenosť, skvelá škola a spomínam si na to veľmi dobre a vždy budem na to v dobrom spomínať.

Zdroj: Denis Lacho Autor: Mária Boháčová

Zdroj: Denis Lacho
Autor: Mária Boháčová

Povedz s odstupom času – čo Ti to celé dalo, alebo čo naopak vzalo.
Ako som už povedal, dalo mi to skúsenosti, školu spevu a nových priateľov. Určite mi to vzalo čas, v pozitívnom slova zmysle. Ale o niečom negatívnom nemôžem hovoriť.

Aká spomienka zo SuperStar Ti najviac utkvela v pamäti ešte aj dnes?
Prvý moment, keď som vstúpil na finálové pódium a predo mnou sedelo 3700 ľudí, ktorí kričali moje meno. Taktiež ešte aj superkoncert, ktorý bol tesne po SuperStar, kde som spieval pred 13 000 ľuďmi v O2 Aréne na pódiu Eltona Johna.

Prihlásil by si sa znovu? Čo by si odporučil tým, ktorí napríklad ešte len stoja pred nejakým castingom.
Teraz už nie, ale keby som sa mal vrátiť v čase a rozhodnúť sa, išiel by som opäť. Pretože je to skvelá škola, skúsenosť a odporúčam to každému, kto spieva. Hlavne nech zostane sám sebou a aj keď nepostúpi, tak nech maká na svojom štýle. Víťazstvo v SuperStar neznamená aj víťazstvo v music industry.

Na záver by som ešte rád doplnil, že Denis od ukončenia SuperStar stihol vydať aj debutový album DENNIS, ktorý v októbri 2011 pokrstila moderátorka Adela Banášová. Zrejme najznámejšia skladba z albumu je “Stromy budú rásť”, ku ktorej vznikol aj videoklip.

Chcel by som Denisovi srdečne poďakovať, že si našiel na rozhovor čas! Želám Ti do budúcnosti veľa pracovných, ale aj súkromných úspechov!
Viac informácií o Denisovi nájdete aj na jeho facebookovskej stránke (TU).
Nezabudnite však ani na facebookovskú stránku
Slovensko zajtra, na ktorej nájdete všetky aktuálne informácie… a omnoho viac!

Zároveň by som chcel poďakovať aj Márii Boháčovej, autorke fotografií použitých v rozhovore. (Viac: link). Tieto fotografie vznikli pri otvorení cyklomosta v Devínskej Novej Vsi.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s